Juventud Unida S.L.

Felipe Velazquez y Riobamba, San Luis
  • drew
    1:1 2016-06-19
    vs.
    Douglas Haig
    Douglas Haig
  • lost
    1:2 2016-06-12
    vs.
    Club Atletico Parana
    Club Atletico Parana
  • drew
    1:1 2016-06-05
    vs.
    Gimnasia Jujuy
    Gimnasia Jujuy
  • lost
    0:1 2016-05-28
    vs.
    Club Almagro
    Club Almagro
  • won
    3:1 2016-05-22
    vs.
    Club Atletico Los Andes
    Club Atletico Los Andes

Stadium

Felipe Velazquez y Riobamba
San Luis
Capacity
10,000
21st matchday
Sunday, June 19, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Douglas Haig Douglas Haig
    1 : 1
    2:00 PM
20th matchday
Sunday, June 12, 2016
  • Club Atletico Parana Club Atletico Parana
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    2 : 1
    2:00 PM
19th matchday
Sunday, June 5, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy
    1 : 1
    2:30 PM
18th matchday
Saturday, May 28, 2016
  • Club Almagro Club Almagro
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    1 : 0
    12:05 PM
17th matchday
Sunday, May 22, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Club Atletico Los Andes Club Atletico Los Andes
    3 : 1
    2:30 PM
16th matchday
Sunday, May 15, 2016
  • Crucero del Norte Crucero del Norte
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    2 : 1
    2:30 PM
15th matchday
Sunday, May 8, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Nueva Chicago Nueva Chicago
    2 : 1
    1:15 PM
14th matchday
Friday, April 29, 2016
  • Instituto AC Cordoba Instituto AC Cordoba
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    0 : 2
    8:00 PM
13th matchday
Sunday, April 24, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
    0 : 0
    10:00 AM
12th matchday
Sunday, April 17, 2016
  • Central Cordoba Sde Central Cordoba Sde
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    0 : 0
    4:30 PM
11th matchday
Sunday, April 10, 2016
  • Boca Unidos Boca Unidos
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    0 : 0
    3:00 PM
10th matchday
Sunday, April 3, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Club Villa Dalmine Club Villa Dalmine
    1 : 3
    3:30 PM
9th matchday
Sunday, March 27, 2016
  • Juventud Unida Gualeguaychu Juventud Unida Gualeguaychu
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    1 : 0
    3:00 PM
8th matchday
Sunday, March 20, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Guillermo Brown Guillermo Brown
    3 : 1
    3:30 PM
7th matchday
Saturday, March 12, 2016
  • CA Chacarita Juniors CA Chacarita Juniors
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    1 : 1
    3:05 PM
6th matchday
Saturday, March 5, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    CA Brown de Adrogue CA Brown de Adrogue
    1 : 1
    3:00 PM
5th matchday
Saturday, February 27, 2016
  • CA All Boys CA All Boys
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    1 : 1
    3:05 PM
4th matchday
Monday, February 22, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    CA Talleres CA Talleres
    0 : 3
    7:05 PM
3rd matchday
Sunday, February 14, 2016
  • CD Santamarina Tandil CD Santamarina Tandil
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    0 : 0
    5:30 PM
2nd matchday
Saturday, February 6, 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
    1 : 1
    4:00 PM