B 1908 Amager

Sundby Idrætspark, Copenhagen
16th matchday
Saturday, April 1, 2017
  • Ledoje Smorum Fodbold Ledoje Smorum Fodbold
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    vs
    8:00 AM
17th matchday
Saturday, April 8, 2017
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Herlufsholm GF Herlufsholm GF
    vs
    7:00 AM
19th matchday
Saturday, April 22, 2017
  • GVI GVI
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    vs
    7:00 AM
21st matchday
Saturday, May 6, 2017
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Avedore IF Avedore IF
    vs
    7:00 AM
25th matchday
Saturday, June 3, 2017
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Ledoje Smorum Fodbold Ledoje Smorum Fodbold
    vs
    7:00 AM
26th matchday
Friday, June 9, 2017
  • Herlufsholm GF Herlufsholm GF
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    vs
    12:30 PM
27th matchday
Saturday, June 17, 2017
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Rishoj Boldklub Rishoj Boldklub
    vs
    9:30 AM

Head to head

B 1908 Amager vs BK Fremad Valby
0 Wins
1 Draw
1 Win
B 1908 Amager vs Karlslunde If
1 Win
1 Draw
0 Wins
B 1908 Amager vs BK Marienlyst
0 Wins
0 Draws
2 Wins
B 1908 Amager vs Avedore IF
2 Wins
2 Draws
4 Wins
B 1908 Amager vs GVI
4 Wins
2 Draws
2 Wins
Show more

Stadium

Sundby Idrætspark
Kopenhag
Capacity
7.200
14th matchday
Saturday, November 5, 2016
12th matchday
Saturday, October 22, 2016
11th matchday
Saturday, October 15, 2016
10th matchday
Saturday, October 8, 2016
6th matchday
Saturday, September 10, 2016
5th matchday
Saturday, September 3, 2016
3rd matchday
Saturday, August 20, 2016
2nd matchday
Saturday, August 13, 2016
1st matchday
Saturday, August 6, 2016
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    GVI GVI
    4 : 1
    7:00 AM
16th matchday
Saturday, June 18, 2016
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Kolding IF Kolding IF
    2 : 1
    7:00 AM
15th matchday
Saturday, June 11, 2016
  • Odder IGF Odder IGF
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    5 : 2
    9:00 AM
14th matchday
Saturday, June 4, 2016
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    FC Svendborg FC Svendborg
    1 : 4
    7:00 AM
13th matchday
Saturday, May 28, 2016
  • Dalum IF Dalum IF
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    1 : 1
    8:00 AM
12th matchday
Saturday, May 21, 2016
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Jammerbugt FC Jammerbugt FC
    1 : 0
    9:00 AM
11th matchday
Monday, May 16, 2016
  • IK Skovbakken IK Skovbakken
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    6 : 2
    7:00 AM
10th matchday
Wednesday, May 11, 2016
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    B 93 Copenhagen B 93 Copenhagen
    1 : 3
    1:00 PM
9th matchday
Saturday, May 7, 2016
  • Naesby BK Naesby BK
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    4 : 0
    9:00 AM
8th matchday
Saturday, April 30, 2016
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Odder IGF Odder IGF
    0 : 3
    9:00 AM
7th matchday
Saturday, April 23, 2016
  • Kolding IF Kolding IF
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    1 : 3
    9:00 AM
6th matchday
Saturday, April 16, 2016
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Dalum IF Dalum IF
    1 : 1
    7:00 AM
5th matchday
Saturday, April 9, 2016
  • FC Svendborg FC Svendborg
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    1 : 0
    9:00 AM
4th matchday
Saturday, April 2, 2016
  • Jammerbugt FC Jammerbugt FC
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    3 : 0
    9:00 AM
3rd matchday
Monday, March 28, 2016
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Naesby BK Naesby BK
    1 : 3
    7:00 AM
2nd matchday
Thursday, March 24, 2016
  • B 93 Copenhagen B 93 Copenhagen
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    3 : 1
    10:00 AM
1st matchday
Saturday, March 19, 2016
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    IK Skovbakken IK Skovbakken
    0 : 4
    8:00 AM
14th matchday
Saturday, November 7, 2015
  • Holbaek Holbaek
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    1 : 1
    8:00 AM
13th matchday
Saturday, October 31, 2015
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    HIK Hellerup HIK Hellerup
    2 : 4
    9:00 AM
12th matchday
Saturday, October 24, 2015
  • AB Taarnby AB Taarnby
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    2 : 2
    8:00 AM
11th matchday
Saturday, October 17, 2015
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Bronshoj BK Bronshoj BK
    1 : 1
    7:00 AM
10th matchday
Saturday, October 10, 2015
  • Hvidovre IF Hvidovre IF
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    2 : 0
    9:00 AM
9th matchday
Saturday, October 3, 2015
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    BK Avarta BK Avarta
    1 : 2
    7:00 AM
8th matchday
Sunday, September 27, 2015
  • AB Gladsaxe AB Gladsaxe
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    3 : 1
    7:00 AM
7th matchday
Saturday, September 19, 2015
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    AB Gladsaxe AB Gladsaxe
    4 : 1
    7:00 AM
6th matchday
Saturday, September 12, 2015
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Holbaek Holbaek
    4 : 1
    7:00 AM
5th matchday
Saturday, September 5, 2015
  • HIK Hellerup HIK Hellerup
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    5 : 0
    7:00 AM
2nd Round
Tuesday, September 1, 2015
  • Fredensborg BI Fredensborg BI
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    1 : 0
    11:15 AM
4th matchday
Saturday, August 29, 2015
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    AB Taarnby AB Taarnby
    1 : 2
    7:00 AM
3rd matchday
Saturday, August 22, 2015
  • Bronshoj BK Bronshoj BK
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    0 : 0
    9:00 AM
1st Round
Wednesday, August 19, 2015
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    BK Fremad Amager BK Fremad Amager
    2 : 0
    12:30 PM
2nd matchday
Saturday, August 15, 2015
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    Hvidovre IF Hvidovre IF
    0 : 1
    7:00 AM
1st matchday
Sunday, August 9, 2015
  • BK Avarta BK Avarta
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    3 : 1
    7:00 AM
30th matchday
Saturday, June 20, 2015
  • Hvidovre IF Hvidovre IF
    B 1908 Amager B 1908 Amager
    1 : 1
    9:00 AM
29th matchday
Saturday, June 13, 2015
  • B 1908 Amager B 1908 Amager
    BK Fremad Amager BK Fremad Amager
    0 : 1
    9:00 AM