Slagelse BI

Harboe Arena Slagelse, Slagelse
12th matchday
Saturday, 21 October 2017
13th matchday
Sunday, 29 October 2017
14th matchday
Sunday, 5 November 2017
15th matchday
Saturday, 24 March 2018
  • FA 2000 FA 2000
    Slagelse BI Slagelse BI
    vs
    09:00
16th matchday
Sunday, 1 April 2018
  • Slagelse BI Slagelse BI
    Kastrup BK Kastrup BK
    vs
    09:00
17th matchday
Saturday, 7 April 2018
  • Fredensborg BI Fredensborg BI
    Slagelse BI Slagelse BI
    vs
    05:00
18th matchday
Sunday, 15 April 2018
  • Slagelse BI Slagelse BI
    Herlev Herlev
    vs
    09:00
19th matchday
Sunday, 22 April 2018
  • Slagelse BI Slagelse BI
    Ledoje Smorum Fodbold Ledoje Smorum Fodbold
    vs
    09:00
20th matchday
Saturday, 28 April 2018
  • Karlslunde If Karlslunde If
    Slagelse BI Slagelse BI
    vs
    09:30
21st matchday
Sunday, 6 May 2018
  • Slagelse BI Slagelse BI
    Taastrup FC Taastrup FC
    vs
    09:00
22nd matchday
Saturday, 12 May 2018
  • Stenlose BK Stenlose BK
    Slagelse BI Slagelse BI
    vs
    07:00
23rd matchday
Sunday, 20 May 2018
  • Holbaek Holbaek
    Slagelse BI Slagelse BI
    vs
    07:30
24th matchday
Sunday, 27 May 2018
  • Slagelse BI Slagelse BI
    FA 2000 FA 2000
    vs
    09:00
25th matchday
Saturday, 2 June 2018
  • Kastrup BK Kastrup BK
    Slagelse BI Slagelse BI
    vs
    07:00
26th matchday
Sunday, 10 June 2018
  • Slagelse BI Slagelse BI
    Fredensborg BI Fredensborg BI
    vs
    09:00
27th matchday
Saturday, 16 June 2018
  • Herlev Herlev
    Slagelse BI Slagelse BI
    vs
    09:30

Head to head

Slagelse BI vs Ledoje Smorum Fodbold
2 Wins
0 Draws
2 Wins
Slagelse BI vs Taastrup FC
1 Win
0 Draws
2 Wins
Slagelse BI vs FA 2000
1 Win
1 Draw
1 Win
Slagelse BI vs Fredensborg BI
1 Win
0 Draws
0 Wins
Slagelse BI vs Hobro IK
0 Wins
0 Draws
1 Win
Slagelse BI vs AB Gladsaxe
1 Win
0 Draws
0 Wins
Show more

Stadium

Harboe Arena Slagelse
Slagelse
Capacity
3,300
11th matchday
Sunday, 15 October 2017
9th matchday
Friday, 29 September 2017
8th matchday
Sunday, 24 September 2017
3rd Round
Wednesday, 20 September 2017
6th matchday
Sunday, 10 September 2017
5th matchday
Sunday, 3 September 2017
4th matchday
Saturday, 26 August 2017
26th matchday
Saturday, 20 June 2015
  • Dollefjelde Musse Dollefjelde Musse
    0 : 3
    07:00
25th matchday
Saturday, 13 June 2015
  • Ledoje Smorum Fodbold Ledoje Smorum Fodbold
    Slagelse BI Slagelse BI
    7 : 0
    08:00
24th matchday
Saturday, 6 June 2015
  • Otterup B & IK Otterup B & IK
    2 : 2
    06:00
23rd matchday
Saturday, 30 May 2015
  • FA 2000 FA 2000
    Slagelse BI Slagelse BI
    1 : 1
    08:00
22nd matchday
Saturday, 23 May 2015
  • Slagelse BI Slagelse BI
    Marstal/Rise Marstal/Rise
    2 : 3
    06:00
21st matchday
Saturday, 16 May 2015
  • Dalum IF Dalum IF
    1 : 0
    09:00
20th matchday
Saturday, 9 May 2015
  • Slagelse BI Slagelse BI
    Ringsted IF Ringsted IF
    1 : 3
    06:00
19th matchday
Sunday, 3 May 2015
  • Naesby BK II Naesby BK II
    Slagelse BI Slagelse BI
    0 : 2
    06:00
18th matchday
Saturday, 25 April 2015
  • Slagelse BI Slagelse BI
    Naestved IF Naestved IF
    1 : 3
    06:00
17th matchday
Saturday, 18 April 2015
  • Slagelse BI Slagelse BI
    B 1909 Odense B 1909 Odense
    1 : 1
    09:00
16th matchday
Saturday, 11 April 2015
  • FC Sonderborg FC Sonderborg
    6 : 0
    09:00
15th matchday
Monday, 6 April 2015
  • FC Skanderborg FC Skanderborg
    1 : 3
    06:00
14th matchday
Sunday, 29 March 2015
  • 5 : 2
    07:00
12th matchday
Saturday, 1 November 2014
  • Slagelse BI Slagelse BI
    Ledoje Smorum Fodbold Ledoje Smorum Fodbold
    3 : 5
    07:00
10th matchday
Saturday, 18 October 2014
  • Slagelse BI Slagelse BI
    FA 2000 FA 2000
    0 : 4
    06:00
8th matchday
Saturday, 4 October 2014
  • Dalum IF Dalum IF
    0 : 3
    06:00