Juventud Unida S.L.

Felipe Velazquez y Riobamba, San Luis
  • drew
    1:1 2016-06-19
    vs.
    Douglas Haig
    Douglas Haig
  • lost
    1:2 2016-06-12
    vs.
    Club Atletico Parana
    Club Atletico Parana
  • drew
    1:1 2016-06-05
    vs.
    Gimnasia Jujuy
    Gimnasia Jujuy
  • lost
    0:1 2016-05-28
    vs.
    Club Almagro
    Club Almagro
  • won
    3:1 2016-05-22
    vs.
    Club Atletico Los Andes
    Club Atletico Los Andes

Stadium

Felipe Velazquez y Riobamba
San Luis
Capacity
10,000
21st matchday
Sunday, 19 June 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Douglas Haig Douglas Haig
    1 : 1
    14:00
20th matchday
Sunday, 12 June 2016
  • Club Atletico Parana Club Atletico Parana
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    2 : 1
    14:00
19th matchday
Sunday, 5 June 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy
    1 : 1
    14:30
18th matchday
Saturday, 28 May 2016
  • Club Almagro Club Almagro
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    1 : 0
    12:05
17th matchday
Sunday, 22 May 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Club Atletico Los Andes Club Atletico Los Andes
    3 : 1
    14:30
16th matchday
Sunday, 15 May 2016
  • Crucero del Norte Crucero del Norte
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    2 : 1
    14:30
15th matchday
Sunday, 8 May 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Nueva Chicago Nueva Chicago
    2 : 1
    13:15
14th matchday
Friday, 29 April 2016
  • Instituto AC Cordoba Instituto AC Cordoba
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    0 : 2
    20:00
13th matchday
Sunday, 24 April 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
    0 : 0
    10:00
12th matchday
Sunday, 17 April 2016
  • Central Cordoba Sde Central Cordoba Sde
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    0 : 0
    16:30
11th matchday
Sunday, 10 April 2016
  • Boca Unidos Boca Unidos
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    0 : 0
    15:00
10th matchday
Sunday, 3 April 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Club Villa Dalmine Club Villa Dalmine
    1 : 3
    15:30
9th matchday
Sunday, 27 March 2016
  • Juventud Unida Gualeguaychu Juventud Unida Gualeguaychu
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    1 : 0
    15:00
8th matchday
Sunday, 20 March 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Guillermo Brown Guillermo Brown
    3 : 1
    15:30
7th matchday
Saturday, 12 March 2016
  • CA Chacarita Juniors CA Chacarita Juniors
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    1 : 1
    15:05
6th matchday
Saturday, 5 March 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    CA Brown de Adrogue CA Brown de Adrogue
    1 : 1
    15:00
5th matchday
Saturday, 27 February 2016
  • CA All Boys CA All Boys
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    1 : 1
    15:05
4th matchday
Monday, 22 February 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    CA Talleres CA Talleres
    0 : 3
    19:05
3rd matchday
Sunday, 14 February 2016
  • CD Santamarina Tandil CD Santamarina Tandil
    Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    0 : 0
    17:30
2nd matchday
Saturday, 6 February 2016
  • Juventud Unida S.L. Juventud Unida S.L.
    Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
    1 : 1
    16:00